Перейти до основного вмісту
Страви на багатті: що таке барбекю і як його готувати
Барбекю - це загальна назва страв, що готуються на вугіллі або іншому нагрівальному елементі. Причому, це може бути не тільки традиційне м'ясо, а й риба, морепродукти, різноманітні овочі, гриби, запечені на грилі, мангалі, вертелі або шампурах. Звичайно, ніщо не зрівняється зі стравою, приготованою на тліючих вугіллях справжнього багаття, з димком і на свіжому повітрі. Однак можна ризикнути приготувати барбекю і в домашніх умовах - на електрогрилі, газовій плиті тощо.

Страви на багатті: яке м'ясо слід вибрати для барбекю
Для барбекю чудово підходять багато видів м'яса. Це може бути свинина, яловичина, баранина, субпродукти, а також домашня птиця. Більш жорстке м'ясо слід заздалегідь замаринувати, а от, наприклад, курка або індичка взагалі не вимагають додаткової обробки - птицю можна просто обробити і відправляти на вугілля. Також для більшої м'якості м'ясо можна попередньо відбити.

Страви на багатті: як готувати м'ясо правильно
Важливо правильно нарізати м'ясо для барбекю. Шматки м'яса мають бути плоскими, щоб вони легко могли прожаритися і не залишилися сирими всередині. Однак не варто робити занадто тонку нарізку, інакше від м'яса залишаться вуглинки. Якщо порізати м'ясо на невеликі порційні шматочки, то їх можна нанизати на дерев'яні шпажки - це практично при готуванні і красиво при подачі.

Страви на багатті: маринад для барбекю
Вибране для барбекю м'ясо слід заздалегідь замаринувати. У цьому випадку м'ясо виходить більш ніжним, м'яким і смачним, і готується на вугіллі швидше. Маринують м'ясо від 2-3 годин (домашня птиця, свинина), до доби (яловичина, телятина, баранина, дичина).
Для приготування маринаду найбільш часто використовується мед, соєвий соус, майонез, йогурт, кефір, винний і бальзамічний оцет, лимон, гранатовий сік, оливкова олія, біле або червоне сухе вино чи інший алкоголь.
З овочів і приправ обов'язкові цибуля, часник, сухі трави і прянощі - хмелі-сунелі, коріандр, мелений перець, орегано, чебрець, паприка, кумін, гірчиця тощо.

Страви на багатті: як правильно смажити барбекю
Просте правило, яким зазвичай користуються знавці - не смажити м'ясо на відкритому вогні. Спочатку слід спалити достатню кількість дров, а потім загасити вогонь (не заливаючи його повністю) і готувати м'ясо вже на розжареному вугіллі, стежачи за тим, щоб не з'являлися нові язички полум'я.
М'ясо викладають на решітку шматками або нанизане на шампури, періодично перегортають і збризкують маринадом, в якому воно було, вином або просто водою для утворення рум'яної скоринки. Готується барбекю в залежності від сорту м'яса і розмірів шматків, в середньому від 15-30 хвилин до 1-2 годин. Готовність м'яса перевіряють, проштрикнувши шматок у найтовщому місці - якщо виділяється прозорий сік, а не кров, значить, барбекю готове.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ДПТНЗ "Вінницьке вище професійне училище сфери послуг" запрошує абітурієнтів на навчання з професії Кухар.Кондитер! Наші переваги: -вступ без ЗНО -без екзаменів -безкоштовне навчання -практика за кордоном -сучасна навчально-матеріальна база Наші координати: Хмельницьке шосе,145 Тел 0432-51-15-67
Всім доброго дня!!) Давайте сьогодні приготуємо шпінатний сендвіч!!) Дуже смачно і швидко готується! Смачного!!

Виробнича практика

 З 18.11 по 09.02 група КК-17-18 вийшла на виробничу практику  Професійна кваліфікація: кондитер 3-го розряду Кваліфікаційна характеристика 1.       Професія - 7412 Кондитер       (код, назва професії)   2.       Кваліфікація - __3 розряд______________________________                        (рівень кваліфікації – розряд, клас, категорія)         3. Кваліфікаційні вимоги Повинен знати:  характеристику сировини та порядок підготовки її до виробництва; сорти борошна та його властивості (якість клейковини, що утворюється); асортимент, рецептури і технологію виготовлення простих тортів, тістечок та інших поштучних кондитерських і хлібобулочних виробів масового попиту, включаючи заміс тіста і виготовлення кремів, начинок, вимоги до їх якості; способи і прийоми оформлення виробів, техніку нанесення трафаретного малюнка за еталоном однією фарбою та з нескладним поєднанням фарб; способи оздоблення виробів помадкою, марципанами, зацукрованими фруктами, шоколадом, кремом; режим і тривалість випік